Bali: Nusa Lembongan: Jak se dostat ze Sanuru na ostrov Lembongan

54. den

Už při příjezdu na Bali jsme toužili navštívit i tři malé ostrůvky východně od Bali – Nusa Penida, Nusa Lembongan a Nusa Ceningan. Na tyto ostrovy se dostanete za půl hodiny lodí z balijského přístavu Sanur.

Přesouváme se z Bali na ostrov Nusa Lembongan

Ač neradi, loučíme se s fajnovým personálem v ubytování v Canggu, společná foto, poslední vynikající banánová palačinka, zabalit a Uberem vyrážíme směr přístav Sanur na východní straně Bali.

Ještě se stavujeme pro Hanku, známe se z Coworku a jede na výlet s námi. Řidič nás zaveze do Sanuru. Moře, lodě, molo, jásám. Posléze však zjistíme, že nás dovezl k předraženému prodejci lístků a oficiální přístav je 5 kilometrů dál. Takže objednáváme dalšího řidiče.

na loď bez mola
Zvesela nastupujeme, molo nepotřebujeme 🙂

Sanur beach, příjemná pláž na čekání na loď

Když chcete odjet lodí ze Sanuru, musíte na Sanur beach, odkud jezdí soukromé i veřejné společnosti. Nejlépe řekněte taxikáři přímo Optasal Boat public ferry, kde koupíte lístky na veřejnou loď Public speed boat. Ta je mnohem levnější než soukromé společnosti (Scoot Fast Cruises a Rocky Fast Cruise). U okýnka kupujeme lístky na „Public speed boat“ za 300 000 IDR zpáteční do přístavu Jungut Batu na Lembonganu. Zpáteční tiket platí jeden měsíc.

loď Lembongan
Borci nosí na loď zásoby ledu a potravin, zásoby na ostrov Lembongan

Sanur beach – dlouhá písčitá pláž a malé vlny nabízí možnost koupání a odpočinku před odjezdem lodi. U přístavu je milion stánků s oblečením a dalšíma verkama. Můžete si zajít na oběd do jednoho z warungů a nebo navštívit blízké muzeum (Le Mayeur Museum). My zapadneme do warungu Sunrise. Slunce dnes topí na plné obrátky a my se kamarádíme jenom se stínem.

Pláž v Sanuru, u přístavu
Pláž v Sanuru, u přístavu

Cesta ze Sanuru na Lembongan

A kde je molo? Odkud budeme nastupovat na loď? Už chápeme levnější cenu lístky oproti soukromým společnostem. Na loď budeme muset asi doplavat. Sledujeme černého chlápka, co se brodí v moři po pás a na hlavě nosí obří pytle s ledem na palubu. Občas ho pěkně zmáchá nějaká vlna.

Představa mokrých notebooků a dalších věcí v báglech nás trošku děsí. Za 10 000 IDR si necháme velký bágl přenést od nosiče profíka. A my se s nejcennějšími věcmi na zádech už nějak dobrodíme. Při větších vlnách doporučuju mít na sobě plavky a elektroniku vysoko nad hlavou 🙂

Public speed boat, za 30 minut na Lembonganu
Public speed boat, za 30 minut na Lembonganu

Na speedboat cesta utíká rychle. Stojíme jak balíci vedle balíků s ledama a pozorujeme ubíhající krajinu. Naštěstí nejsou velké vlny, takže se nemusíme obávat nejhoršího jako při cestě z Gili Air. Na Lembonganu už nás čeká příjemnější výstup z lodi, voda už jen po kolena a písčité dno.

I na Lembonganu se nám hodí skútr

Nad banánovým milkshakem rozmýšlíme strategii ubytování a dopravy po ostrově. Kousek od přístavu půjčujeme skútr za 50 000 IDR na den (při zápůjčce na 3 dny) a chlapík nás rovnou ukecá na zítřejší šnorchlovací výlet s mantama (200 000 IDR na osobu).

skútr uveze všechno
A pak, že to všechno neuvezeme 🙂

Na Lembonganu jsou horší cesty, občas díry a kameny, ale jinak normální ne moc široká silnice. Do kopce náš prskolet sotva chrochtá a jsme rádi, že vyjedeme. Není se čemu divit ve dvou lidech a k tomu velká krosna a batoh na zádech.

Ubytování v bungalowech Naradas usmlouváme na 300 000 IDR i se snídaní, kousek od pláže Mushroom Bay. Vybalíme a míříme rovnou na proslulou pláž Dream beach.

loď Nusa Lembongan
Kdy jede loď ze Sanuru na Nusa Lembongan?

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.