22. den – Zpátky z Labuan Bajo do Denpasaru

Opouštíme Flores a vracíme se na Bali

Vstávat, balit a snídat asi dvě hodinky před odletem bychom si kdekoliv jinde netroufli. Ale letiště máme za humny a nejspíš chytáme indonéský laxní přístup ke všemu 🙂 Máme koupené letenky Labuan Bajo – Denpasar, v 9:30 nám to letí.

Vyřídíme hotelový účet a s velkým údivem se necháme moc rádi odvést „zdarma“ na letiště. Divíme se, protože zatím se nás všude snažili oškubat. Jsme přeci zazobaní turisti a nevíme co s prachama.

Hned u vstupu do letištní haly ukazujeme pasy a letenky v mobilu. Následuje bezpečnostní skenerová kontrola. Máme potíž s 1,5l vodou v našem jediném velkém zavazadle. Moc tomu nerozumíme, v báglu k odbavení by to snad vadit nemělo. Nicméně poslechneme a vodu vyndáme. Odbavujeme se a procházíme další skenerem.

Po nesrozumitelném hlášení vydedukujeme, že náš let bude opožděn. Sežehnuti ze včerejšího výletu si krátíme čas v jednom ze dvou obchůdků kousek od odletové brány. Prohlížíme si nevzhledná trička s komodskými varany. Matěj by bral nějaké s ještěrem, ale nevybrali jsme.

Jak jsme vysoko a jakou rychlostí letíme?
Jak jsme vysoko a jakou rychlostí letíme?

V ceně letu se společností Wings Air máme opět mraky a extra porci turbulencí. Hází to s námi na všechny strany. Nad Lombokem kroužíme třikrát dokola a pak trvá než nás pustí na přistání. Bali nás přivítá pořádným slejvákem. Ale jsme moc rádi, že jsme zase mezi vysmátými Balijci a můžeme nasávat vůni vonných tyčinek z mističek s obětinami.

Čínský Nový rok na Bali

Prostory letiště rozveselily tradiční lampiony. Tyto červené dekorace prý symbolizují štěstí, bohatství a dlouhověkost. Čínský horoskop na rok 2017 se nese ve znamení ohnivého Kohouta – rok spravedlnosti, odvahy a kreativity.

Čínský Nový rok se slaví i na Bali, oslava roku kohouta 2017
Čínský Nový rok se slaví i na Bali, oslava roku kohouta 2017

Čínský Nový rok:

  • Je nejvýznamnějším svátkem pro Číňany a důležitým svátkem v jihovýchodní Asii.
  • Letošní začátek je 28. ledna 2017, datum se mění podle čínského lunárního kalendáře.
  • Oslavován po dobu 15 po sobě jdoucích dnů, ale první tři dny jsou nejdůležitější.
  • Každý čínský Nový rok je označen jako „rok“ jedním z 12-ti zvířat čínského zvěrokruhu.

Po vymotání se z letištní haly zasedáme do Starbucks na rychlou poradu, kam se v příštích dnech vrtneme. U karamelového laté bookujeme ubytování v jižní části Bali v oblasti Nusa Dua v hotelu Rantun´s Place.

Déšť neustává. Marně se snažíme objednat Ubera. Řidičům se na letiště ale vůbec nechce. Nedivíme se jim, je tu Taxi mafia. Takže by řidič Uberák mohl dostat přes čumák. Nakonec se jeden odvážlivec najde a přijede pro nás. Viky se s ním na oko vítá jako stará známá, aby si taxikáři čumilové mysleli, že je to náš kámoš a ne Uber.

Zastavujeme v hotelu u letiště pro naše nepotřebné uschované věci a frčíme směr jižní ocásek Bali. Viky se s řidičem dává do řeči a vydrží jí to až do cíle. Za silného deště se check-inujeme na recepci hotelu a rovnou testujeme jejich kuchyni – Mie Goreng seafood a Banana Dream (smažený banán se zmrzlinou a medem).

Smažený banán se zmrzlinou a medem
Banana Dream – Smažený banán se zmrzlinou a medem

Nové ubytování za 100 000 IDR na osobu je v pohodě, jen je v pokoji trochu cítit plíseň. Nedivím se při těch deštích a neustálém vlhku. Mokré prádlo vám tady nikdy neuschne. Nechápu, jak to dělají v prádelnách, kdy vám druhý den vydají čisté suché prádlo.

Při té myšlence využijeme služby recepce a doneseme celou tašku hodně použitého oblečení. Po téměř měsíci cestování už na nás nejdou ani komáři 🙂 Druhý den by mělo být hotovo. Neměli váhu na převážení, tak jsem zvědava, kolik to bude stát.

Večer padám únavou ze zdlouhavého cestování a s pytlíkem arašídů se zavírám na pokoji. Ostatní posedávají v hotelové restauraci. Místní šéfkuchař se nabídl, rozpaluje gril a hází tam tuňáka s kuřecím. Na chvíli dorazím ochutnat grilovaného tučňáka, lok Bintanga a spát.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.