Opouštíme zvířecí vilu
Ranní probuzení nám opět zařídí zvuky nějakého ptáčka zpěváčka, který nám sedává na střeše. Spolu s gekonky a cvrčky je to hotový orchestr 🙂 Máme dost času na to, abychom si zabalili saky paky, bohatě posnídali vajíčka s balijskými buchtami a na 10:00 hod. byli připraveni u silnice nad vilou. Ještě předtím nás sem přijde zkontrolovat Francouzka majitelka, aby se ujistila, že jsme jí neukradli žádného hada a můžeme vyrazit.
Jak se dostat z Bali na ostrov Gili Air
Kupodivu se vyplatí domluvit si lístky přes prodejce výletů. Ale pozor pořád je na místě smlouvání. Chlápek, u kterého kluci sehnali výlet na sopku Batur nam zařídí celý balíček (transport do přístavu + tickety na loď „speed boat“ ) nakonec za 230 000 IDR (460 Kč). Ráno v 10:00 nás vyzvedává na adrese u vily a ve 13:30 nám to pluje na ostrov Gili Air.
Hurá na proslulé ostrovy Gili, únavný transport na lodi
Čekání na loď je úmorné, je vedro, jsme ověšeni všemi bágly a nestačíme odpálkovávat nabízeče banánů, super značkových brýlí Ray Bali a cool šátků se slonama. Matěj si nakonec jedny „značkový“ okuláry pořizuje od bezzubého přičmoudlého strejdy. Za pouhých 25 000 IDR (50 Kč) si je může jako obvykle dovolit ztratit.
Po hodinovém zpoždění se naloďujeme a celí dehydratovaní kupujeme za jízdy ještě pivko na cestu. Paní visí na okénku lodi a já čekám, že za nám bude plavat, aby prodala zbytek piv. Speedboat frčí opravdu rychle – změřeno 45 km/h (25 uzlů), vlnky pěkně šplíchají a větřík příjemně profukuje do vnitřku lodi. Na jedné straně máme výhled na ostrov Nusa Penida s Lombokem a na druhé na nejvyšší horu (sopku) Bali – Gunung Agung. Máme jednu zastávku na vyhlášeném párty ostrově Gili Trawangan, vystupuje zde kvanta pařmenů a my jedeme dál.
Vítejte na Gili Air – jupí jsme u moře, u krásného moře
Po vylodění nás čeká dvacetiminutová pěší procházka k našemu, oproti předchozí vile, více sterilnímu ubytování. Na ostrově Gili Air jsou zakázány všechny motorové dopravní prostředky, jezdí tady jenom elektroskútry, kola a vozy tažené koňským povozem.
Na recepci obdržíme osvěžující welcome drink v podobě pomerančového džusu, moc milá pozornost. Vybalujeme věci a zabydlujeme se v novém pokojíčku. Jsem nadšená z protiještěrkové stropní sítě ve venkovní koupelně. Hned na to se chceme zchladit v bazénu, který má asi padesát stupňů, takže je výhodnější zůstat na souši. Jdeme okusit moře a dát drink na pláž. Moře je krásné azurové barvy, ale má taky asi 45 stupňů 😀
Večer se usadíme na jídlo ve vánočně nasvícené restauračce a sdělujeme si dojmy z příšerně romantického ostrova 🙂 Je tu minimum lidí, protože je mimosezóna. Kluci se tu budou asi trochu nudit nebo budou muset doplavat na párty Trawangan. Pro mě je to po dnech nabitých výlety, balzám pro tělo i duši.
Ahoj Moniko,
píšeš to moc pěkně, mám jenom jednu poznámku, můžeš připojit i datum u dne, který
popisuješ.
Jinak Vám závidím to teplíčko, zeleň, papáníčko. Mějte se Hela
Ahoj Helčo,
díky za zprávu, máme se moc fajn a užíváme. Jinak datum u dne, který popisuji je datum publikace příspěvku (vždycky dole pod příspěvkem)
Viz příklad níže:
Příspěvek byl publikován Leden 28, 2017 | Rubrika: Bali 2017 | Štítky: bali, Indonésie, Komodo | Autor: monca.
Ahoj,
zase jsem přečetla další příspěvky z vaší cesty a místy jsem smála nahlas.
Tak ať je i nadále vše veselé.
Díky za info k datu, to víš, starší generace….Zdraví Hela
Ahoj Helčo, to mě moc těší. Sama jsem ráda, ze jsem se do psaní dala a budeme si tak moc ve stáří zavzpomínat 😀 moc vás všechny zdravíme 😉